چاپ        ارسال به دوست

در پی تصویب حق سختی کار اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران پس از 6 سال انجام شد:

مصاحبه روابط عمومی دانشگاه با دکتر علی اکبر باقری خلیلی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در پی تصویب حق سختی کار اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران پس از 6 سال در جلسه مشترک هیات رییسه دانشگاه و کمیته اجرایی، دکتر علی اکبر باقری خلیلی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی به بیان کلیات این آیین نامه و چگونگی تصویب و اجرای آن پرداخت.

       در ذیل متن کامل این گفت و گو را مشاهده می کنید:

* خبرنگار روابط عمومی: ضمن عرض سلام، ابتدا درخصوص این موضوع و تعریف "حق سختی شرایط محیط کار" توضیح دهید  ؟

* دکتر باقری خلیلی: محضر مبارک کلیه اعضای محترم هیات علمی، کارکنان و کارشناسان ارجمند دانشگاه عرض سلام و احترام دارم و پیشاپیش سال جدید را تبریک گفته و سالی سرشار از شادمانی و خیر و برکت را برای همۀ عزیزان آرزومندم.

       "حق سختی شرایط محیط کار"، موضوع مادۀ 31 آیین نامۀ استخدامی اعضای محترم هیات علمی است که بر اساس بند «31-2» آن: «مؤسسه مکلّف است به عضو واجد شرایط، علاوه بر فوق العاده های مندرج در مادۀ «30» آیین نامه مذکور، «فوق العادۀ سختی شرایط محیط کار» را مطابق با ضوابط و مقررات مربوط پرداخت نماید.

      این آیین نامه که در سال 1390 ابلاغ گردید، هم شامل اعضای هیات علمی می شد و هم کارکنان دانشگاه (مطابق با مقررات مربوط به خود)؛ که خوشبختانه برای کارکنان از 6 سال گذشته به اجرا درآمد، اما برای اعضای هیأت علمی مسکوت و تا حدی هم مغفول ماند.

* خبرنگار روابط عمومی: اقدامات اجرایی که از ابتدای طرح موضوع تا به ثمر نشستن آن انجام شد را به اختصار توضیح دهید؟

* دکتر باقری خلیلی: در این دوره که دکتر میرنیا به ریاست دانشگاه منصوب شدند، موضوع با ایشان در میان گذاشته شد و ریاست دانشگاه ضمن اعلام این که حق سختی شرایط محیط کار برای اعضای هیات علمی هم باید برقرار شود، دستور دادند تا موضوع در دستور کار هیات رییسه دانشگاه قرارگیرد و بعد از طرح در آنجا، از حوزۀ معاونت توسعه و پشتیبانی خواستند تا جلسات کارگروه تخصصی هیأت اجرایی منابع انسانی با هریک از دانشکده ها برگزار گردد. بنده در همین جا از فرصت استفاده کرده و سپاس و قدردانی صمیمانۀ اعضای هیات علمی را به جناب آقای دکتر میرنیا اعلام می نمایم.

      قابل ذکر است که فوق العادۀ سختی شرایط محیط کار در مجموع دارای 22 شاخص، عنوان و درجات مختلف است که درصد سختی کار براساس آن ها تعیین می گردد.

    مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه برای اجرایی کردن حق سختی کار، اقدام به برگزاری جلسات کار گروه تخصصی هیات اجرایی منابع انسانی در هریک از دانشکده ها نمود و در این جلسات، شاخص ها و درجات پیشنهادی مربوط به هریک از دانشکده ها و احیانا رشته - گرایش ها احصا و تعیین شد که شایسته است بنده در اینجا از زحمات ستودنی حوزۀ معاونت توسعه و پشتیبانی دانشگاه، به ویژه مدیر امور اداری و پشتیبانی، رییس کارگزینی و کارکنان و کارشناسان ارجمندشان و نیز اعضای کارگروه تخصصی هیات اجرایی منایع انسانی به نیابت از اعضای هیات علمی صمیمانه تشکر نمایم.

* خبرنگار روابط عمومی: تصمیمات اجرایی و نحوه اجرای این آیین نامه به چه صورت خواهد بود؟

* دکتر باقری خلیلی: بعد از بررسی های کارشناسانه، در نهایت روز دوشنبه، مورّخ 21/ 12/ 96 جلسه مشترک هیات رییسه دانشگاه با اعضای کارگروه تخصصی هیات اجرایی منابع انسانی در دفتر ریاست دانشگاه برگزارشد و بعد از بحث و بررسی های مفصل و نقد و نظر در بارۀ دیدگاه های مختلف، با نگاه مساعدت آمیز و رعایت پاره ای از تفاوت ها درصد «حق سختی شرایط محیط کار» بالاخره بعد از 6 سال برای اعضای محترم هیأت علمی تعیین و تصویب شده و مقرر گردید که از تاریخ 01/ 12/ 96 به اجرا درآید. از این رو، در همان جلسه با مدیران مربوط هماهنگ شد که احکام همکاران به صورت فوری صادر شود و در حال حاضر همکاران ارجمند در حال صدور احکام می باشند. 

    از همۀ همکارانی که ما را در این زمینه یاری کردند و روابط عمومی محترم دانشگاه که زحمت روشنگری و اطلاع رسانی را بر عهده دارند، بسیار سپاسگزارم.


٠٨:٢٣ - 1396/12/23    /    شماره : ١٧٠١٥    /    تعداد نمایش : ٤٥١خروج