چاپ        ارسال به دوست

به منظور خدمات رسانی مطلوب به دانشجویان خارجی صورت گرفت:

افتتاح دفتر دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه مازندران

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دفتر دانشجویان غیرایرانی دانشگاه مازندران با حضور معاونان آموزشی و دانشجویی و برخی از مدیران دانشگاهی افتتاح شد.

       دکتر علی اکبر باقری خلیلی معاون آموزشی دانشگاه مازندران در مراسم افتتاح این دفتر گفت: دفتر دانشجویان غیرایرانی دانشگاه مازندران به پاس اهتمام مجدانة دکتر میرنیا، رییس دانشگاه و همکاری های معاونت ها و روابط بین الملل دانشگاه به عنوان یکی از دفترهای زیر مجموعة معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی شکل گرفت و امروز هم افتتاح شد.

    معاون آموزشی دانشگاه مازندران ادامه داد: این دفتر هم سو با سیاست های عملیاتی دانشگاه مازندران در جذب دانشجویان غیرایرانی و توسعة روابط با دانشگاه های خارج از کشور به ویژه کشورهای اسلامی و همسایه ایجاد شد و مصمم است تا با ایجاد هماهنگی با دفتر روابط بین الملل، مرکز آموزش زبان فارسی(آسفا)، معاونت دانشجویی، امور آموزشی، تحصیلات تکمیلی و دیگر بخش های مرتبط با پذیرش و تحصیل دانشجویان غیرایرانی، نقش پل ارتباطی را داشته باشد و کلیة زمینه ها و نیازمندی های متقاضیان و دانشجویان غیرایرانی را فراهم نماید. در حقیقت این سومین مرکز و سومین گام جدی است که در ارتباط با پذیرش و آموزش دانشجویان غیر ایرانی برداشته می شود: اولین مرکز، دفتر روابط بین الملل دانشگاه است، دومی، مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان(آسفا) و سومی هم همین دفتر دانشجویان غیرایرانی است که می کوشند تا فرایندها و امکانات پذیرش تحصیل دانشجویان غیرایرانی را مهیا  و تسهیل نمایند.

    دکتر باقری خلیلی افزود: اگرچه در حال حاضر دانشجویانی از کشورهای مختلف مثل عراق، سوریه، یمن، تاجیکستان و ... در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و از نظر کمیّت نیز رو به افزایش می باشند اما واقعیت این است که ظرفیت و قابلیت دانشگاه مازندران از نظر توانمندی های علمی و پژوهشی اعضای هیأت علمی، امکانات مورد نیاز و حتی جاذبه های موقعیت جغرافیایی خیلی بیش از این هاست و تردیدی نیست که این دانشگاه در صورت برقراری ارتباط علمی و فرهنگی با دیگر کشورها و شناساندن جایگاه علمی و موقعیت جغرافیایی خود به آن ها در جذب دانشجویان غیرایرانی بسیار موفق تر از حال حاضر ظهور پیدا خواهد کرد.

    معاون آموزشی دانشگاه مازندران در پایان خاطرنشان کرد: به هر ترتیب، ما امیدواریم با افتتاح این دفتر بتوانیم خدمات آموزشی و رفاهی بیشتری را در اختیار دانشجویان غیرایرانی قرار دهیم و با نظارت بر فرایند پذیرش و ادامه ی تحصیل آن ها زمینه ها و عوامل موفقیت شان را بیش از پیش فراهم نماییم.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 

 

 


٠٩:٢٠ - 1396/07/05    /    شماره : ١٥٠٠٥    /    تعداد نمایش : ٨٧٠خروج